Haber Yazıları


02
ODAMIZDA İŞKUR HİZMET MERKEZİ AÇILDI
BURDUR ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ (İŞKUR) İLE BUCAK TİCARET VE SANAYİ ODASI (BUCAKTSO) ARASINDA İŞKUR HİZMETLERİNİN SUNULMASNA İLİŞKİN "İŞKUR HİZMET MERKEZİ” PROTOKOLÜ GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE İMZALANMIŞTI.
PROTOKOLÜN AMACI İŞVERENLERE YÖNELİK ETKİLİ İŞVEREN DANIŞMANLIK HİZMETLERİNİN SUNULMASI İŞGÜCÜ PİYASASININ TALEP ETTİĞİ NİTELİKLERDE İŞ GÜCÜ TEMİN EDİLMESİNE YARDIMCI OLMAK İÇİN İŞ ARAYANLARA YÖNELİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ SUNULMASI, İŞVERENLERİN STAJYER İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI, MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ OLMAYAN ÇALIŞANLARA YÖNELİK KURS DÜZENLENMESİ, İLE MESLEKİ EĞİTİM VE TECRÜBE KAZANDIRILMA ÇALIŞMALARI YAPILMASI VE NİHAYETİNDE İŞ ARAYANLARIN İSTİHDAM EDİLMELERİNİN VE İŞVERENLERİN İHTİYAÇ DUYDUKLARI NİTELİKLİ İŞ GÜCÜNÜN TEMİN EDİLMESİNİN SAĞLANMASI MAKSADI İLE ODALAR VE BORSALAR NEZDİNDE İŞKUR HİZMET MERKEZİ KURULMASIDIR. BU KAPSAMDA İŞKUR HİZMET NOKTASI 02.01.2018 TARİHİNDE ODAMIZDA FAALİYETE GEÇİRİLMİŞ OLUP, HİZMET MERKEZİNE BİR İDARECİ, BİR MEMUR, İKİ İŞ MESLEK DANIŞMANI OLARAK 4 PERSONEL ATANMIŞTIR.
BUCAK TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU BAŞKANI HASAN YALÇIN MEÇİKOĞLU YAPTIĞI AÇIKLAMADA " İŞVEREN VE İŞÇİ ARASINDA KÖPRÜ GÖREVİ GÖREN İŞKUR HİZMET MERKEZİ ODAMIZ HİZMET BİNASINDA 02.01.2018 TARİHİNDEN İTİBAREN HİZMET VERMEYE BAŞLAMIŞTIR. HÜKÜMETİMİZİN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ ÇALIŞMALARINA EN FAYDALI ŞEKİLDE KATKI SAĞLAMAK AMACI İLE ÇALIŞMALAR SÜRDÜRÜLECEKTİR. İŞKUR HİZMET MERKEZİ BAŞTA ÜYELERİMİZ OLMAK ÜZERE,İLÇEMİZE,TÜM İŞÇİ VE İŞVEREN KARDEŞLERİMİZE HAYIRLI OLSUN." DEDİ.
Okunma Sayısı: 7858
resim
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017