Haber Yazıları


23

 Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetm Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Meçikoğlu mesajında; "Bu anlamlı gün vesilesiyle, ömrünü ve enerjisini milletimizin geleceği için harcayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü içtenlikle kutluyorum. Tarihin her döneminde toplumsal gelişmenin itici gücü olan eğitimin önemi, her şeyin insana, insan aklına odaklandığı, bilginin en büyük beşeri ve sosyal sermaye olduğu çağımızda giderek artmaktadır. Dolayısıyla eğitim alanında atacağımız her olumlu adım, milletimizi medeniyet yarışında daha başarılı kılmaktadır. Eğitim faaliyetinin en önemli unsuru da hiç şüphesiz sevgi, saygı ve özverinin simgesi, insanlık ideallerinin yaşatıcısı ve çağdaş uygarlığın temel belirleyicisi olan öğretmenlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor; emekli ve görevleri başında bulunan saygıdeğer öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve başarılarının devamını diliyorum" dedi.

 

Okunma Sayısı: 2022
resim
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası © | Tüm Hakları Saklıdır | 2017